На Львівщині відкрили перший інтерактивний археологічний музей. ФОТО

У Винниках відкрили інтерактивний археологічний музей. Наразі це перший та єдиний такий музей у Львівській області. Вже у сьогодні, 18 листопада, комунальний заклад Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей» відкриє нову археологічну експозицію, для відвідувачів.

Про це повідомляє "Гал-Інфо".

 
Фото "Гал-Інфо"

В оновленому музеї представлені археологічні артефакти Західного регіону України, серед яких, зокрема, "меч вікінгів", один із трьох у світі казанів із зображенням свебських воїнів, фрагмент кам'яної плитки зі "смайликом", та інші унікальні артефакти.

У новій експозиції кожен відвідувач матиме змогу дізнатися про історію цього регіону з найдавніших часів і до ХVІІІ ст.

 
Фото "Гал-Інфо"

Перший зал розповідає про історію регіону від 10 тис. років до Р.Х. і до V ст. до Р. Х. та охоплює такі історичні періоди, як палеоліт, мезоліт, неоліт, енеоліт, добу бронзи і раннього заліза.

Саме тут ви зможете побачити фрагмент кам'яної плитки зі "смайликом", дізнатися про життя і побут населення трипільської культури, оглянути рідкісний вотивний скарб бронзових виробів.

 
Фото "Гал-Інфо"

Про історії Львівщини у І тис. після Р.Х. розповідає другий зал. Окрасою цієї частини експозиції, безсумнівно, є так званий "меч вікінга", а також матеріали із дослідження могильника римського часу у Карові (Львівщина), які нещодавно поповнили фондову збірку музею: вироби зі скла , прикраси, зброя, унікальний бронзовий казан, імпортна римська кераміка тощо.

 
Фото "Гал-Інфо"

У третьому залі розповідають про історію формування нашої держави протягом Х – ХVІІІ ст. на основі огляду артефактів із літописних міст Звенигорода, Буська, Галича та Пліснеська, а також Львова.

 
Фото "Гал-Інфо"

Експозиція нового музею покликана популяризувати археологію, застосовуючи для цього нові технології. У музеї використовують ілюстративний матеріал, відеоролики, звукові ефекти та різноманітні реконструкції, які доступно та якісно розкривають цікаві сторінки історії.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.