На Львівщині відкрили перший інтерактивний археологічний музей. ФОТО

У Винниках відкрили інтерактивний археологічний музей. Наразі це перший та єдиний такий музей у Львівській області. Вже у сьогодні, 18 листопада, комунальний заклад Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей» відкриє нову археологічну експозицію, для відвідувачів.

Про це повідомляє "Гал-Інфо".

 
Фото "Гал-Інфо"

В оновленому музеї представлені археологічні артефакти Західного регіону України, серед яких, зокрема, "меч вікінгів", один із трьох у світі казанів із зображенням свебських воїнів, фрагмент кам'яної плитки зі "смайликом", та інші унікальні артефакти.

У новій експозиції кожен відвідувач матиме змогу дізнатися про історію цього регіону з найдавніших часів і до ХVІІІ ст.

 
Фото "Гал-Інфо"

Перший зал розповідає про історію регіону від 10 тис. років до Р.Х. і до V ст. до Р. Х. та охоплює такі історичні періоди, як палеоліт, мезоліт, неоліт, енеоліт, добу бронзи і раннього заліза.

Саме тут ви зможете побачити фрагмент кам'яної плитки зі "смайликом", дізнатися про життя і побут населення трипільської культури, оглянути рідкісний вотивний скарб бронзових виробів.

 
Фото "Гал-Інфо"

Про історії Львівщини у І тис. після Р.Х. розповідає другий зал. Окрасою цієї частини експозиції, безсумнівно, є так званий "меч вікінга", а також матеріали із дослідження могильника римського часу у Карові (Львівщина), які нещодавно поповнили фондову збірку музею: вироби зі скла , прикраси, зброя, унікальний бронзовий казан, імпортна римська кераміка тощо.

 
Фото "Гал-Інфо"

У третьому залі розповідають про історію формування нашої держави протягом Х – ХVІІІ ст. на основі огляду артефактів із літописних міст Звенигорода, Буська, Галича та Пліснеська, а також Львова.

 
Фото "Гал-Інфо"

Експозиція нового музею покликана популяризувати археологію, застосовуючи для цього нові технології. У музеї використовують ілюстративний матеріал, відеоролики, звукові ефекти та різноманітні реконструкції, які доступно та якісно розкривають цікаві сторінки історії.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.