У Хорватії затопило підвали римського палацу, де знімали "Гру престолів"

Підвали палацу римського імператора Діоклетіана у хорватському Спліті опинилися під водою.

Про це пише "Балканський оглядач" із посиланням на vijesti.hrt.hr.

 
vijesti.hrt.hr

Це сталося через проливні дощі, які накрили значну частину країни.

 
vijesti.hrt.hr

Льохи імператорського палацу протягом століть виконували різні функції: від входу до палацу з моря до зберігання їжі.

Сьогодні старовинні підземні приміщення є виставковими залами та популярним знімальним майданчиком. Всесвітню славу підвал отримав після виходу американського серіалу "Гра престолів". Саме тут знімали сцени "підземелля драконів" з серіалу "Гра престолів".

 

Воду з підземелля викачували аварійні бригади.

Гітлер, Сталін і Україна: безжальні стратегії

Шокований наступом нацистів, Сталін був готовий запропонувати Гітлеру мир: Вячеслав Молотов під час зустрічі з болгарським послом звернувся до нього з проханням передати в Берлін пропозицію припинити бойові дії. Натомість Сталін був готовий віддати нацистам Україну і Білорусь.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".