«Пам’ять, що рятує: голоси правди». Стартувала інформаційна кампанія до Дня пам’яті жертв Голодомору
Український інститут національної пам’яті розпочав інформаційну кампанію до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Цього року вона присвячена окремим історіям людей, які не мовчали про Голодомор. Гаслом кампанії є «Пам’ять, що рятує: голоси правди».
Про це повідомляє прес-служба УІНП.
Комуністичний режим робив все, щоб голоси правди про Голодомор-геноцид 1932-1933 років змовкли.
Втім голоси тих, хто доносив правду, не затихли. Спочатку вони зазвучали в західному світі, завдяки сподвижницькій праці української діаспори, небагатьох західних істориків та журналістів, а після здобуття Незалежності, і в Україні.
Нині голоси свідків збереглися на папері, в аудіо та відео форматах. Ці голоси можна почути на уроках у школі, прочитати у журналістських статтях, побачити в художніх і документальних фільмах. Цього року Український інститут національної пам'яті робить цим новим проектом свій внесок для того, щоб ці голоси не затихли.
"Проект "Пам'ять, що рятує: голоси правди" – це спроба почути ці голоси, власне, лише окремі голоси із мільйонів, що розкривають різні аспекти Голодомору, а разом створюють загальну картину цього злочину комуністичного режиму.
Голоси про розкуркулення та колективізацію, стратегії виживання та людяність у нелюдяний час, про страждання та скорботу, страх та надію, про злочин і про боротьбу.
Це голоси людей правди і тих хто вистояв, кого не зламав Голодомор. І сьогодні ці голоси правди нагадують нам, що народ який вистояв у Голодоморі уже ніщо і ніхто зламати не зможе", – пояснює заступник Голови Українського інституту національної пам'яті Володимир Тиліщак.
Протягом наступних тижнів у соціальних мережах (facebook, twitter) Інституту публікуватиметься низка дописів, присвячена голосам правди.
Окрім того, інформаційна кампанія, розроблена Українським інститутом національної пам'яті, також передбачає:
- проведення лекцій про Голодомор 1932-1933 років за участі провідних фахівців:
-
14 листопада о 19:00 відбудеться лекція журналіста Олександра Зінченка "Здолати травми Голодомору, чи зникнути?".
-
15 листопада о 18:30 пройде лекція історика Володимира Тиліщака – "1932-1933: Як голодом вбивали Україну?".
-
Завершить лекторій культуролог Ірина Рева доповіддю на тему "Долаючи травму: від репресованих селян до сучасних захисників України". Захід відбудеться 22 листопада о 18:30.
- публікацію інформаційних соціальних відеороликів;
- поширення соціальної реклами про Голодомор.
Інформаційна кампанія має хештеги: #ГолосиПравди #Голодомор86 #Holodomor86. Просимо використовувати їх для дописів, що стосуються річниці трагічних подій.
У 2019-му українці і світове співтовариство 23 листопада вшанують пам'ять убитих Голодомором 1932-1933 років. О 16:00 буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, після чого кожен може згадати загиблих українців і запалити свічку на своєму підвіконні.