Спецпроект

Шоста канадська провінція визнала Голодомор геноцидом

Законодавча асамблея канадської провінції Британська Колумбія ухвалила Закон про День пам’яті українського Голодомору, який визнає геноцидом штучний голод 1932-33 років. Голосування пройшло 29 жовтня.

Про це повідомило посольство України в Канаді.

 
Будівля Законодавчої асамблеї провінції Британська Колумбія

"Голодомор був навмисно спланованим та здійсненим радянським режимом, щоб системно знищити прагнення українського народу до вільної та незалежної України", – йдеться у документі. 

Закон встановлює, що кожну четверту суботу листопада Британська Колумбія офіційно відзначатиме День пам'яті жертв Голодомору в Україні та геноциду.  

Як зазначає канадське видання Vicnews, проект розробив депутат від "Зеленої партії Британської Колумбії" Ендрю Уівер.

"Мій дід та його родина пережили Голодомор. Він та його дружина разом з моєю матір'ю та її побратимами після Другої світової війни вирушили до Канади", - розповів він.

Британська Колумбія стала шостою провінцією Канади, що визнала Голодомор актом геноциду. На державному рівні закон про Голодомор діє у Канаді з 2008 року.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.