Історична суперечка з Болгарією може завадити вступу Північної Македонії в ЄС

Віце-прем’єр Болгарії Красимір Каракачанов закликав керівництво країни не давати "зелене світло" початку переговорів про вступ до ЄС з Північною Македонією через історичний конфлікт, а саме – постать революціонера Гоце Делчева

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на телеканал NOVA.

Каркачанов вимагає, щоб болгарський кабінет міністрів виступив з твердою позицією не підтримувати членство Північної Македонії у Євросоюзі. Він поставив ультиматум: якщо це не буле зроблено, його партія ВМРО готова покинути уряд.

 
Гоце Делчев

Причина такої позиції у тому, що Північна Македонія, за словами Каракачанова, не виконує Договір про сусідство з Болгарією в частині з'ясування спірних моментів у спільній історії.

"Я не люблю ставити умови, але я думаю, що це основа. Якщо угоди не буде досягнуто, мої колеги в парламенті покинуть уряд. Жоден політик не дозволить собі піти на компроміс з підробкою болгарської історії", - заявив він.

Болгарські політики протягом декількох місяців різко реагували на нездатність спільної історичної комісії двох країн прийти до компромісу щодо історичної ролі революціонера, борця з османським панування Гоце Делчева (1872-1903), і його етнічного походження.

Болгарська сторона наполягає, щоб Північна Македонія визнала Гоце Делчева етнічним болгарином. Днями президент Північної Македонії Стево Пендаровскі назвав Гоце Делчева македонцем, "одним із наріжних каменів македонської державності".

Каракачанов переконаний, що спільна болгаро-македонська комісія, яка повинна прояснити спірні моменти в історії, не працює.

У понеділок президент Болгарії Румен Радев планує провести консультації з провідними державними чиновниками з питань відносин з Північною Македонією.

17 жовтня має відбутися засідання Європейської ради, на якому, як очікується, лідери ЄС повинні схвалити відкриття переговорів про вступ Північної Македонії та Албанії в ЄС.

Нагадаємо, Північна Македонія нещодавно розв'язала багатолітній конфлікт з Грецією, яка блокувала вступ країни до ЄС і НАТО через її назву. Македонія погодилась виконати вимоги Греції та змінила назву на Північна Македонія.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.