Картину XIII століття, що роками висіла на кухні, продали за $26,6 млн

Полотно флорентійського художника 13 століття Чімабуе, яке нещодавно знайшли на кухні жительки Франції, продали за 26,6 мільйона доларів.

Про це пише ВВС.

До початку аукціону її вартість експерти оцінювали у понад 6 мільйонів доларів - саме з цієї суми починалися торги.

 
ASSOCIATED PRESS

Аукціонна фірма Acteon повідомила, що полотно придбав покупець із Франції, який побажав не розкривати своє ім'я.

$26,6 млн - це новий рекорд для витворів середньовічного мистецтва, що коли-небудь продавалася на аукціонах, кажуть представники Acteon.

"Коли така рідкісна робота такого унікального художника як Чімабуе з'являється на ринку, варто готуватися до неочікуваних речей", - заявив аукціоніст Домінік ле Коент.

Упродовж багатьох років полотно "Осміяння Христа" висіло над кухонною плитою жительки міста Комп'є́нь, що на півночі Франції.

Картину виявив аукціоніст, який порадив власниці провести експертну оцінку роботи. Сама ж жінка вважала картину звичайною іконою, яка не має великої цінності.

Художник Чімабуе народився близько 1240 року у Флоренції. Його творчість відносять до проторенесансу - перехідного етапу від середньовічного живопису до більш реалістичної манери епохи Відродження.

Картина "Осміяння Христа" має невеликі розміри - всього 20 на 26 сантиметрів.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.