Антропологи відтворили обличчя чоловіка, який жив 600 років тому.ФОТО

Рештки виявили під час земляних робіт коло галереї мистецтв Абердіну в Шотландії.

Поруч із ним знайшли ще 60 повноцінних скелетів. Вчені переконані, що знахідка проллє світло на середньовічне здоров'я та спосіб життя, повідомляє Газета.UA із посиланням на Metro.

 
Автор: AOC Archaeology Group/PA Wire

Чоловіку було щонайменше 46 років. Зріст складав від 158 до 167 см. Він страждав від зубної хвороби та проблем із суглобами. Ймовірно, був не місцевим.

Його малою батьківщиною могла бути гориста місцевість на північному заході Шотландії або Гебридські острови.

 
Автор: AOC Archaeology Group/PA Wire

Вчені заявили, що продовжать відтворення зовнішності скелетів з Абердінського поховання.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.