Підприємець придбав на аукціоні костел XIX ст. на Львівщині за 30 тисяч гривень

Храм не внесений до реєстру пам'яток. Фонд Держмайна намагався його продати з 2017 року.

Костел Пресвятої Трійці у селі Мегерів на Львівщині Фонд Держмайна 15 жовтня продав на аукціоні за 30 тисяч гривень, повідомляє Хмарочос із посиланням на zaxid.net. Новим власником костелу став підприємець із Дніпра Сергій Соболь. Загальна площа костелу 565 кв.м.

 
фото zaxid.net

Костел намагалися продати з 2017 року, але ніхто не подавався на торги зі стартовою ціною більше мільйона гривень. Цього разу влаштували онлайн-аукціон, де Фонд Держмайна пропонував придбати костел за 528, 5 тис. грн. із покроковим пониженням ціни.

 
фото zaxid.net

Благодійна організація "Спадщина.УА" запропонувала за пам'ятку 16 тис грн, приватна підприємиця Світлана Шеховцева – 25 тис. грн., а Сергій Соболь – 30,3 тис. грн.

 
фото zaxid.net

Новий власник костелу заявив, що не знає, як використовуватиме костел:

"Навіть не уявляв собі, що такий об'єкт можна так просто купити на аукціоні. Цікавий об'єкт в прикордонні України, тому вирішив купити".

Підприємець Сергій Соболь займається роздрібною торгівлею продуктами харчування і тютюном.

 
фото zaxid.net

Довідка. Костел Пресвятої Трійці не внесений у реєстр пам'яток архітектури, попри те, що він був збудований у 1595 році і перебудований у 1845-му. Храм зруйнували у під час Першої світової війни, а тоді відновили у 1935 році.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.