Біля столиці ОАЕ знайшли найстарішу у світі перлину. ФОТО

Біля Абу-Дабі археологи виявили найстарішу у світі перлину.

Про це пише The Бабель із посиланнмя на ВВС.

 
ФОТО AFP

Перлину, якій понад 8 тис. років, знайшли під час розкопок на острові Марава, де також виявили найбільш ранні зразки архітектури Обʼєднаних Арабських Еміратів.

"Відкриття найстарішої у світі перлини в Абу-Дабі доводить, що значна частина нашої недовгої економічної та культурної історії має глибокі корені, які сягають доісторичного періоду", — заявив глава департаменту культури і туризму Абу-Дабі Мохамед Халіф Аль-Мубарак.

 
ФОТО AFP

Щоб визначити вік перлини, археологи використовували радіовуглецеве датування. За словами експертів, у період, до якого відносять знахідку, перли носили як прикраси і використовували для торгівлі з Месопотамією.

Розкопки на острові Марава також виявили кераміку, намисто з черепашника та каменю і кремʼяні наконечники стріл. Перлина буде представлена в рамках виставки "10 тисяч років розкоші", яка відкриється в музеї "Лувр Абу-Дабі" 30 жовтня.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.