Біля столиці ОАЕ знайшли найстарішу у світі перлину. ФОТО

Біля Абу-Дабі археологи виявили найстарішу у світі перлину.

Про це пише The Бабель із посиланнмя на ВВС.

 
ФОТО AFP

Перлину, якій понад 8 тис. років, знайшли під час розкопок на острові Марава, де також виявили найбільш ранні зразки архітектури Обʼєднаних Арабських Еміратів.

"Відкриття найстарішої у світі перлини в Абу-Дабі доводить, що значна частина нашої недовгої економічної та культурної історії має глибокі корені, які сягають доісторичного періоду", — заявив глава департаменту культури і туризму Абу-Дабі Мохамед Халіф Аль-Мубарак.

 
ФОТО AFP

Щоб визначити вік перлини, археологи використовували радіовуглецеве датування. За словами експертів, у період, до якого відносять знахідку, перли носили як прикраси і використовували для торгівлі з Месопотамією.

Розкопки на острові Марава також виявили кераміку, намисто з черепашника та каменю і кремʼяні наконечники стріл. Перлина буде представлена в рамках виставки "10 тисяч років розкоші", яка відкриється в музеї "Лувр Абу-Дабі" 30 жовтня.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.