В Єгипті знайшли поховання з безглуздими ієрогліфами

Біля некрополя в єгипетській Саккарі археологи знайшли поховання, які відрізняються від гробниць еліти суспільства Давнього Єгипту

Про це повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Science Alert.

Науковці припускають, що це поховання робітників або тогочасного "середнього класу".

 
J. Dąbrowski/Polish Centre of Mediterranean Archaeology

"Більшість мумій, які ми виявили в останньому сезоні, були дуже скромними. Вони були піддані тільки основним процедурам бальзамування, загорнуті в бинти і поміщені просто в ями, вириті в піску", - пояснив єгиптолог Каміль Курашкевіч з Варшавського університету.

На кришці одного з саркофагів намалювали намисто та ієрогліфи. Точніше - імітацію ієрогліфів, абсолютно безглузду за змістом.

"Очевидно, ремісник, який намалював це, не міг читати, і, можливо, він намагався відтворити те, що бачив раніше. У будь-якому випадку, деякі з намальованих фігур не є ієрогліфічними знаками, і не утворюють зв'язного тексту", - підкреслив Курашкевіч.

Він назвав намальовані фігури бога смерті Анубіса "красиво незграбними". Бога-шакала зобразили в незвичайному відтінку синього, хоча зазвичай Анубіс забарвлений в чорний колір.

 
J. Dąbrowski/Polish Centre of Mediterranean Archaeology

Мумії показують, що звичайні люди здійснювали похоронні обряди, схожі на обряди багатіїв. Ці недавні знахідки можуть розповісти нам більше про розшарування єгипетського суспільства від 2-2,5 тисяч років тому.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.