У Перу археологи знайшли тварину, яка охороняла вхід до храму

Археологи виявили гарно збережені рештки собаки доколумбових часів у древньому місті Сечін, Перу. Їм близько 1 тис. років. Вціліло хутро тварини та подушечки лап.

Собаку знайшли біля головної будівлі міста - монументального храмового комплексу. Ймовірно, невідому місцеву породу використовували у храмі як сторожа або з релігійною метою, передає Газета.UA із посиланням на The History Blog.

 

Долина Сечіна була заселена з VIII тис. до Р.Х. Найбільше відомостей вчені мають про представників культури Касма. Вони будували монументальні споруди - піраміди, площі, фризи. Деякі з них вважаються найдавнішими спорудами в Америці.

Культура була змушена залишити місцевість внаслідок великої війни з невідомими племенами у 100 році до Р.Х. Але за 1 тис. років вони відновили контроль над батьківщиною.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.