«Історична правда» повертається у телевізійний ефір

Авторська телепрограма Вахтанга Кіпіані “Історична правда” тепер з’явиться у ефірі каналу “Еспресо ТВ”.

"Минуле ближче, ніж здається… "Історична правда" вже у вересні на каналі "Еспресо", – говорить Вахтанг Кіпіані в рекламному ролику на "Еспресо ТВ".

Перший ефір відбудеться в неділю, 8 вересня, о 21:00.

Журналіст та історик Вахтанг Кіпіані заявив, що йде з каналу ZIK і закриває програму "Історична правда", після повідомлення про те, що телеканал, орієнтований на західноукраїнську авдиторію, купив проросійський політик, кум Путіна Віктор Медведчук.

Згодом в інтерв'ю "Цензору" Кіпіані розповідав, що 10 каналів і продакшенів запропонувалийому випускати проєкт "Історична правда", і першим був керівник "Еспресо", народний депутат Микола Княжицький.

"Коли людина з одного, другого, третього, четвертого, п'ятого телеканалу – це керівники, менеджери, знаючі історію, і знаючі, що програма коштує не дешево, кажуть: "давайте будемо робити". Я вважаю, що це реальна солідарність. Першим, наприклад, був Микола Княжицький, колишній власник "Еспресо"… А потім за ним були й інші менеджери, власники каналів", – зазначив Вахтанг Кіпіані.

Як повідомляє "Новинарня", 14 червня стало відомо, що канал ZIK, який належав львівському бізнесмену Петру Димінському, купив близький соратник Віктора Медведчука Тарас Козак. Після оголошення про цю оборудку з каналу пішло багато журналістів – керівник департаменту виробництва власних програм Ольга Мовчан, шеф-редактор новин телеканалу Роман Недзельський, головний редактор ІА ZIK Тетяна Вергелес, закрив свою програму автор та ведучий Вахтанг Кіпіані та ін.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.