Національний архів Австралії зберігатиме для майбутніх поколінь відеоігри

Національний архів фільмів та звуку Австралії (NFSA) заявив про наміри зберігати у своїх фондах відеоігри

Про це пише "Телеграф" із посиланням на Kotaku Australia.

 

Першими іграми, які увійдуть до фондів NFSA, стануть 8 творінь австралійської ігрової індустрії, зокрема The Hobbit (1982) та Halloween Harry (1985/1993).

Як вважає голова NFSA Джен Мюллер, наше сучасне життя неможливо уявити без відеоігор. Тому їх і потрібно зберігати, щоб у майбутньому люди могли відтворити повний образ того, як жили ми з вами.

До архіву беруть оцифровані версії ігор, а також супутні матеріали до них - рекламні зображення, саундтреки, ілюстрації, розкадровки та виробничий арт. Завдяки новому виду медіа NFSA також збирається вивчити проблеми, які можуть ускладнити архівне зберігання відеоігор.

Коли перераховані ігри потраплять до архіву, NFSA розбереться з процесом і почне додавати інтерактивні розваги на регулярній основі.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.