У Франції знайшли шедевр епохи Відродження. Висів над плитою в квартирі

У квартирі однієї француженки знайшлася картина ранньої епохи Відродження, яку написав флорентійський живописець Чімабуе. Її назва - "Увінчування терновим вінцем". Вона висіла у жінки на кухні над плитою. Вартість картини становить від 4 до 6 млн євро.

Про це пише ТСН із посиланням на Daily Mail.

 
ФОТО: Associated Press

За даними експертів, які працювали із картиною, шедевром володіла жінка, що живе в місті Компьень на півночі Франції. Картина роками висіла в її будинку просто над плитою для приготування їжі. Власниця вважала, що це старовинна ікона, тож вирішила принести її на оцінку місцевим аукціоністам.

Мистецтвознавець Ерік Туркін заявив, що ціна складає від чотирьох до шести млн євро. "Увінчування терновим вінцем" представлять 27 жовтня в Аукціонному будинку в місті Санліс на півночі Франції.

Знайдена картина є фрагментом поліптиха, який датовано 1280 роком. Ймовірно, вона є частиною серії картин Чімабуе, яка відображає Страсті Христові і Розп'яття Христа. Справжнє ім'я творця Чімабуе – Ченні ді Пепо. Він жив у XIII – початку XIV століть.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.