Спецпроект

Фільм "Громадянин Джонс" отримав польську кінопремію "Золоті леви". ВІДЕО

Стрічка польської режисерки Агнєшки Голланд отримала головну нагороду 44 Фестивалю польських художніх фільмів у Ґдині. У Головному конкурсі за нагороду боролося 19 художніх кінострічок.

Про це повідомляє "Наше Слово".

 

У фільмі польської режисер розповідається історію валлійського репортера Гарета Джонса, який вперше в західній пресі під власним ім'ям заявив про український Голодомор.

1933 рік. Журналіст та радник британського прем'єр-міністра приїжджає до Москви, щоб взяти інтерв'ю у Сталіна. Там він знайомиться з Адою Брукс і жінка відкриває йому очі на "радянську утопію".

Ризикуючи життям, Джонс розпочинає власне розслідування, аби крок за кроком відкрити правду про найбільшу в історії трагедію українського народу.

Зйомки фільму "Громадянин Джонс" проходитили у Польщі, Україні та Великобританії. Свою прем'єру мав під час 69-го Берлінського міжнародного кінофестивалю . 9 вересня мережі з'явився його офіційний трейлер.

Назва в українському прокаті фільму – "Ціна правди". Прем'єру стрічки в Україні запланована на 28 листопада цього року року.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.