На Сумщині відкрили відреставрований командний бункер Люфтваффе. ФОТО

На території Конотопського «Музею авіації» відбулося відкриття відреставрованого німецького командного бункера. Таких у світі всього два.

Про це повідомляє "Трибуна".

 

Німецький командний бункер, який розташовано на території музею, був збудований в часи Другої світової війни під час окупації нацистськими військами Конотопу. Його створили для забезпечення захисту німецького командування під час авіаційних нальотів радянських військ.

Цей бункер є унікальним, адже загалом в світі збереглися два подібних укриття – це "Бункер оборони Кенінгсберга під командуванням Ляша" та вищезгаданий бункер у Конотопі.

Загалом у ньому розміщувався резервний командний пункт. Також там була кімната командування, радіовузол, резервна дизель-генераторна, кімната відпочинку особового складу та приміщення для збереження документів. Бункер був забезпечений індивідуальною вентиляцією та опаленням.

 

Наразі виставка побудована за хронологічно-тематичним принципом: "Довоєнної історії аеродрому та Конотопської повітряної школи", "Оборона Конотопа в 1941 році та табори для військовополонених на території міста", "Німецький командний пункт", "Німецький радіовузол", "Житлова кімната німецьких військових" та резервні приміщення.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.