Google присвятив дудл в честь Пантелеймона Куліша

Doodle від пошуковика Google приурочений до 200 років від дня народження українського письменника Пантелеймона Куліша

Про це повідомляє Еспресо.TV.

 

7 серпня 200 років тому народився український прозаїк, поет, дослідник фольклору та історії, літературний критик, редактор, перекладач Пантелеймон Куліш.

Він є автором першого історичного роману в українській літературі - "Чорна рада".

Також Куліш здійснив перший повний переклад Біблії українською мовою.

1857 року Куліш у своїй "Граматці" виклав український фонетичний алфавіт, яким автор намагався скоротити відстань між правописом та вимовою.

 

Згодом такий варіант правопису отримав назву "кулішівка", і саме цим варіантом послуговувалися, друкували та читали книги в Україні тривалий час. "Кулішівка" лежить і в основі сучасного українського правопису.

З 1876 року "кулішівку" було заборонено в Російській імперії, натомість у 1890-их роках її у видозміненому вигляді було впроваджено у школах Галичини (на зміну етимологічному правопису), що дало поштовх до розвитку цього правопису.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.