У МЗС Польщі порівняли Nord Stream-2 із пактом Молотова-Ріббентропа

Віце-міністр закордонних справ Польщі Шимон Шинковський вел Сеньк заявив, що співпраця Росії і Німеччини щодо проєкту "Північний потік-2" нагадує співпрацю нацистської Німеччини з СРСР перед Другою світовою війною.

Про це повідомляє Укрінформ.

 

"Побудова Nord Stream-2 нагадала віце-міністру закордонних справ Польщі Шинковському вел Сеньку співпрацю Росії і Німеччини під час підписання пакту Молотова-Ріббентропа", - йдеться у повідомленні.

За словами вел Сенька, під час урочистих заходів до 70-их роковин початку Другої світової війни, коли 10 років тому на Вестерплятте одним іх гостей був президент РФ Володимир Путін, влада Польщі пов'язувала з тим візитом "фальшиві надії".

"У наших відносинах з Росією панувала певна наївність", - сказав він.

Заступник глави МЗС Польщі зазначив, що тодішня промова Путіна на Вестерплятте "релятивізувала певні підписані договори" та свідчила про критичну оцінку Росії пакту Молотова-Ріббентропа.

Однак, як підкреслив він, потім почалося будівництво газопроводу Nord Stream-2, що, якщо говорити про держави, котрі співпрацюють у цьому проєкті, могло нагадувати співпрацю Росії та Німеччини багато років тому. "Газогін в обхід Польщі, держав Балтії, - це саме така угода за спинами", - заявив Шинковський вел Сеньк.

За його словами, якби не сильний альянс Польщі і США, питання Nord Stream-2 "було би вже вирішене".

"Спротив побудові Nord Stream-2 не є безнадійним саме завдяки союзу зі Сполученими Штатами", - вважає він.

Як відомо, на цьогорічний ювілей роковин початку Другої світової війни Варшава не запросила російську делегацію. Президент Анджей Дуда надіслав запрошення державам Європейського Союзу, НАТО та Східного партнерства. Під час головних урочистостей 1 вересня у Варшаві заплановані виступи президентів Німеччини, Польщі та США.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.