У Великобританії знайшли давній скарб вартістю $6 млн. ФОТО

У Великій Британії за допомогою металошукача виявили скарб монет XI ст. Середньовічні пенні кількостю 2,5 тис. оцінили у $6,2 млн.

Їх викарбували у період правління останнього англосаксонського короля Гарольда II Годвінсона, чиє правління закінчилось після битви при Хастінгсі у 1066 році. Усі вони перебувають у відмінному стані, мають написи монетного двору, повідомляє Газета.UA із посилання на видання The Sun.

Родина виявила 2,5 тис. коштовних монет XI ст. за допомогою металошукача
Родина виявила 2,5 тис. коштовних монет XI ст. за допомогою металошукача
Фото: thesun.co.uk

Це величезна сума для того часу. Саме тому дослідники переконані, що знахідка належала якщо не самому королю, то поважному чиновнику, наближенному до нього.

Родина, що знайшла скарб, повідомила про знахідку до поліції, як цього вимагає закон. Монети передали до Британського музею для оцінки.

Ліза Ґрейс та Адам Стейплс, британська родина, що знайшла скарб
Ліза Ґрейс та Адам Стейплс, британська родина, що знайшла скарб
Фото: Bournemouth News

Вони виявились на декілька мільйонів дорожчими за значно більший Стаффордширський скарб золотих прикрас, виявлений мисливцем за скарбами 2009-го неподалік Бірмінгему.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.