У Хорватії виявлені загадкові останки із незвичними черепами. ФОТО

Археологи виявили три скелети, два з яких мали витягнуті деформовані черепи, що робило їх схожими на "інопланетян". Витягнутий череп був ознакою краси і високого статусу.

Про це пише Journalist з посиланням на Live Science.

 
Фото: Live Science

Дослідники вивчили останки з допомогою ДНК-аналізу та рентгенографії. Виявилося, що скелети належать дітям чоловічої статі, які жили в 415-560 роках до Р.Х., у часи Великого переселення народів.

Вони страждали від недоїдання і померли у віці 12-16 років, проте невідомо, чи саме голод став причиною їх смерті.

Генетичний аналіз показав, що один з них мав західноазійське, інший — близькосхідне, а третій — східноазійське походження.

У другого хлопчика була черепна деформація кільцевого типу, тобто лобова кістка була сплющена, а висота черепа значно збільшена.

 
Фото: Live Science

У дитини з східноазіатських корінням, яка, як передбачається, була гунном, череп був витягнутий по діагоналі вгору.

Довідково. Черепна деформація в епоху Пізньої античності і Раннього Середньовіччя в Європі була популярна у гунів, що вторглися в Європу з Азії.

У II столітті цю процедуру практикували народи, які проживали на території Румунії. Витягнутий череп був ознакою краси і високого статусу.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."