У Хорватії виявлені загадкові останки із незвичними черепами. ФОТО

Археологи виявили три скелети, два з яких мали витягнуті деформовані черепи, що робило їх схожими на "інопланетян". Витягнутий череп був ознакою краси і високого статусу.

Про це пише Journalist з посиланням на Live Science.

 
Фото: Live Science

Дослідники вивчили останки з допомогою ДНК-аналізу та рентгенографії. Виявилося, що скелети належать дітям чоловічої статі, які жили в 415-560 роках до Р.Х., у часи Великого переселення народів.

Вони страждали від недоїдання і померли у віці 12-16 років, проте невідомо, чи саме голод став причиною їх смерті.

Генетичний аналіз показав, що один з них мав західноазійське, інший — близькосхідне, а третій — східноазійське походження.

У другого хлопчика була черепна деформація кільцевого типу, тобто лобова кістка була сплющена, а висота черепа значно збільшена.

 
Фото: Live Science

У дитини з східноазіатських корінням, яка, як передбачається, була гунном, череп був витягнутий по діагоналі вгору.

Довідково. Черепна деформація в епоху Пізньої античності і Раннього Середньовіччя в Європі була популярна у гунів, що вторглися в Європу з Азії.

У II столітті цю процедуру практикували народи, які проживали на території Румунії. Витягнутий череп був ознакою краси і високого статусу.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.