У Хорватії виявлені загадкові останки із незвичними черепами. ФОТО

Археологи виявили три скелети, два з яких мали витягнуті деформовані черепи, що робило їх схожими на "інопланетян". Витягнутий череп був ознакою краси і високого статусу.

Про це пише Journalist з посиланням на Live Science.

 
Фото: Live Science

Дослідники вивчили останки з допомогою ДНК-аналізу та рентгенографії. Виявилося, що скелети належать дітям чоловічої статі, які жили в 415-560 роках до Р.Х., у часи Великого переселення народів.

Вони страждали від недоїдання і померли у віці 12-16 років, проте невідомо, чи саме голод став причиною їх смерті.

Генетичний аналіз показав, що один з них мав західноазійське, інший — близькосхідне, а третій — східноазійське походження.

У другого хлопчика була черепна деформація кільцевого типу, тобто лобова кістка була сплющена, а висота черепа значно збільшена.

 
Фото: Live Science

У дитини з східноазіатських корінням, яка, як передбачається, була гунном, череп був витягнутий по діагоналі вгору.

Довідково. Черепна деформація в епоху Пізньої античності і Раннього Середньовіччя в Європі була популярна у гунів, що вторглися в Європу з Азії.

У II столітті цю процедуру практикували народи, які проживали на території Румунії. Витягнутий череп був ознакою краси і високого статусу.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.