3D-археологія: як виглядають знахідки львівських археологів. ФОТО

Археологи "Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" показали свої знахідки із Львівщини та Волинської області у форматі 3D.

"Одна з переваг археолога - мати можливість взяти до рук знахідку, роздивитись її з різних сторін, зблизька і здалеку. Сьогодні ми хочемо бодай віртуально поділитись цією можливістю з вами. Деякі з наших найцікавіших знахідок від тепер можна буде переглянути у форматі 3D на платформі Sketchfab. Наприклад, як оцю бронзову фібулу III-IV cт", - сказано у повідомленні прес-служби, яке цитує "Гал-Інфо".

Додамо, що зараз на платформі Sketchfab доступні сім 3D зображень.

Череп трирогої кози (XV cт.)

Знахідка з вул. Сербської, 3 у Львові. 

Череп трирогої кози, XV cт by Рятівна археологічна служба on Sketchfab

Фібула (бронза, ІІІ-IV ст. н. е.)

Знахідка з села Роговичі Локачинського району Волинської області.

Шевські колодки (дерево, XVI ст.)

Знахідка з вул. Краківської у Львові.

Кухоль (свинцево-олов'яний сплав, ХVІІ ст.)

Знахідка з вул. Федорова, 23 у Львові.

Декоративна накладка (бронза, Х-ХІ ст.)

Знахідка з села Міжгір'я Локачинського району Волинської області.

Декоративна накладка, бронза, Х-ХІ ст. by Рятівна археологічна служба on Sketchfab

Антропоморфна фігурка (бронза, початок І тис. н.е.)

Знахідка з села Малі Підліски Жовківського району Львівської області


Зооморфна фігурка (бронза, VІ-VІІ ст.)

Знахідка з села Марковичі Локачинського району Волинської області

Зооморфна фігурка, бронза, VІ-VІІ ст. by Рятівна археологічна служба on Sketchfab

Як повідомлялося, в історико-культурному заповіднику "Давній Пліснеськ" дослідники проводять розкопки на дитинці давньоруського міста Пліснеськ. 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.