Правоохоронці знайшли того, хто вивів свастику на монітор київського ТЦ

Київська місцева прокуратура №5 та з Департамент захисту національної державності Служби безпеки України викрили хлопця, який показав свастику на моніторі торговельного центру столиці.

Інцидент із публічною демонстрацією нацистської символіки стався 16 лютого цього року в ТЦ "Городок" на проспекті Сепана Бандери. Молодикові, який влаштував це, повідомлено про підозру, повідомляє прес-служба прокуратури м. Києва. 

 
На ці монітори хлопець вивів зображення свастики на червоному тлі через насанкціонований доступ комп'ютера ТЦ
прес-служба прокуратури києва

"17-річний хлопець, перебуваючи у приміщенні центру, за допомогою програмного забезпечення "TeamViewer" здійснив зі свого мобільного телефону доступ до системи комп'ютера, з якого здійснювалася трансляція реклами на LED. Пароль до системи був відображений на моніторі в результаті збою в роботі комп'ютера. Молодик скористався цією технічною несправністю та завантажив у систему фото із зображенням нацистської свастики", - сказано в повідомленні.

Свастику бачили відвідувачі ТЦ на моніторі, що на першому поверсі, аж поки охоронці не вимкнули живлення монітора.

Винуватцю висунули підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 436-1 КК України, тобто в поширенні, а також публічному використанні символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму.

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, 2 роки позбавлення волі умовно отримав мешканець Черкаської області за те, що вивісив на своєму будинку нацистський прапор.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.