На Мамай-горі археологи досліджують скіфські поховання. ФОТО

Поблизу Каховського водосховища на Мамай-горі триває археологічна експедиція. Археологи виявили два поховання скіфських воїнів.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці Мамай-Гори у "Фейсбуці", передає "Гал-Інфо".

"Скіфи, як й інші кочовики, були народом войовничим. Про це свідчать не тільки письмові джерела, але й результати археологічних досліджень, зокрема й на Мамай-горі.

В четвер нам вдалося дослідити два стародавніх скіфських поховання, які виявили трохи раніше за допомоги бульдозера. Він працює в експедиції завдяки підтримці небайдужих доброчинців.

 
Fb Мамай-гора
 
FB МАМАЙ-ГОРА

На жаль, обидва поховання були пограбованими ще в давнину. Практика грабунку поховань своїми ж співплемінниками була досить поширеною серед скіфів, незважаючи на те, що за це було передбачено жорстоке покарання - на впійманого мародера очікував ковток розплавленого свинцю...

Але навіть пограбовані поховання можуть бути дуже цінними для археологів та історичної науки в цілому.

 
FB МАМАЙ-ГОРА
 
FB МАМАЙ-ГОРА

Наприклад - знайдений в одному похованні спис, який ймовірно належав воїну, та прикраси з наконечниками стріл і залишки жертовного коня у другому (амазонка?) дають корисну інформацію для дослідження культури й побуту цього давнього і загадкового племені. Більше деталей про ці комплекси ми зможемо сказати вже після лабораторних досліджень та висновків антрополога.

Ці знахідки додають нам наснаги і сил, щоб продовжувати дослідження і працювати навіть по 12 годин на добу під степовим сонцем, адже воно того варте!", - сказано у повідомленні.

ДОВІДКА:

Мамай-гора - археологічна пам'ятка світового значення біля с. Велика Знам'янка Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області. Це один з найбільших в Європі могильників. Розвідані пам'ятки охоплюють вражаючий період - тут представлені пам 'ятки епохи неоліту, бронзи, раннього залізного віку, середньовіччя, іншими словами - тут таїться історія близько 8 тисяч років.

Мамай-гора поступово сповзає у Каховське водосховище. За останні 30 років обвалилося майже 400 метрів берегу. Учені кажуть, що зупинити процес руйнації Мамай-гори неможливо. Тому з 1988 року рятувальні археологічні роботи тут проводить експедиція історичного факультету Запорізького національного університету.

На 28% дослідженої території виявлено вже 689 стародавніх поховань різноманітних культур.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.