Франція знайшла свою субмарину через півстоліття після її зникнення

Пошукова експедиція знайшла французький підводний човен "Мінерва", зниклий понад 50 років тому.

Про це повідомила у "Твіттері" міністр оборони Франції Флоранс Парлі, передає Бі-Бі-Сі Україна

"Ми щойно знайшли "Мінерву",зазначила пані Парлі у "Твіттері". - Це успіх, полегшення і технічний подвиг. Думаю про родини, які так довго чекали на цей момент".

 
Екіпаж підводного човна, фото 1965 року
AFP

Субмарина "Мінерва" зникла поблизу порту Тулон (південне узбережжя Франції) в січні 1968 року. Екіпаж підводного човна складався з 52 моряків.

Усі попередні спроби знайти човен закінчувалися нічим. Нову пошукову операцію організували на прохання родин моряків.

Пошукова команда наново проаналізувала відомості про аварію, зокрема дані про течії, щоб за допомогою нових технологій знайти місце, де міг затонути човен.

Безпосередньо підводний човен виявив кобарель приватної американської компанії Ocean Infinity за 45 км від Тулона на глибині 2370 м.

Точної причини аварії "Мінерви" ніколи не повідомлялося.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.