В Іраку на дні водосховища знайшли палац. ВІДЕО

В Іракському Курдистані на дні пересохлого водосховища виявили залишки палацу, збудованого 3400 років тому.

Руїни тривалий час перебували під водами річки Тигр у водосховищі Мосул. Нещодавно рівень води сильно впав внаслідок засухи, повідомляє Газета.UA із посиланням на The History Blog.

 
Скріншот відео

Археологи почали розкопки. Вони знали, що у цій місцевості колись існувало місто держави Міттані.

На дні водосховища науковці знайшли ретельно спроектовану будівлю з масивними внутрішніми цегляними стінами. Їхня товщина сягає 2 м.

"Ми також знайшли залишки настінних розписів яскравих відтінків червоного і синього. У другому тисячолітті до Р.Х. фрески були, ймовірно, характерною рисою палаців на Стародавньому Близькому Сході, але ми рідко знаходимо їх такими, що збереглися. Тому відкриття настінних розписів тут – це археологічна сенсація", – зазначили археологи.

Всередині палацу збереглися кімнати. Вісім із них уже вдалося частково розкопати.

Десять знайдених клинописних табличок держави Міттані зараз вивчає і перекладає філолог доктор Бетіна Файст.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.