Президент призначив стипендію ім. Левка Лук'яненка політв'язням Кремля

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким встановив призначити державні стипендії імені Левка Лук’яненка низці політичних в’язнів, серед яких Павло Гриб, Микола Карпюк та Станіслав Клих.

“Призначити державні стипендії імені Левка Лук’яненка: на період незаконного затримання, утримання та протягом одного року після звільнення: Бессарабову Олексію Євгеновичу; Вигівському Валентину Петровичу; Грибу Павлу Ігоровичу; Дудці Володимиру Михайловичу; Карпюку Миколі Андроновичу; Клиху Станіславу Романовичу; Кольченку Олександру Олександровичу; Панову Євгену Олександровичу; Сизоновичу Олексію Івановичу”, -  цитує указ №514/2019 газета "День"

Крім того, премії строком на один рік призначено Афанасьєву Геннадію Сергійовичу та Яценку Юрію Сергійовичу.

Нагадаємо, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка засуджені у квітні цього року до 14 років ув'язнення за звинуваченням нібито в підготовці диверсій у Криму за завданням СБУ .Валентин Вигівський засуджений у 2015 році на 11 років колонії суворого режиму в Кіровській області РФ за нібито "промислове шпигунство".

Павло Гриб засуджений у березні цього року на 6 років колонії за нібито "сприяння терористичній діяльності". 

Миколу Карпюка і Станіслава Клиха російський суд у травні 2016 року засудив до 22,5 років ув'язнення за нібито участь у Чеченіській війні на боці чеченців і вбивства російських військовослужбовців.

Олександр Кольченко 25 серпня 2015 року дістав від російської "Феміди" 10 років тюрми за нібито участь у "Правому секторі" та підготовку терактів.

Євгену Панову в липні 2018 року "Верховний суд Криму" дав 8 років суворого режиму нібито за готування диверсій у Криму. Олексія Сизоновича в липні 2017 року російський суд засудив на 12 років за нібито підготовку терактів у Ростовській області.

Геннадій Афанасьєв був політв'язнем Росії з травня 2014-го по червень 2016 року за звинуваченням у тероризмі. Юрію Яценку інкримінували збергіання вибухівки й протримали в російському СІЗО з травня 2014 року по травень 2015 року. Зараз обидва на волі в Україні.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.