Президент призначив стипендію ім. Левка Лук'яненка політв'язням Кремля

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким встановив призначити державні стипендії імені Левка Лук’яненка низці політичних в’язнів, серед яких Павло Гриб, Микола Карпюк та Станіслав Клих.

“Призначити державні стипендії імені Левка Лук’яненка: на період незаконного затримання, утримання та протягом одного року після звільнення: Бессарабову Олексію Євгеновичу; Вигівському Валентину Петровичу; Грибу Павлу Ігоровичу; Дудці Володимиру Михайловичу; Карпюку Миколі Андроновичу; Клиху Станіславу Романовичу; Кольченку Олександру Олександровичу; Панову Євгену Олександровичу; Сизоновичу Олексію Івановичу”, -  цитує указ №514/2019 газета "День"

Крім того, премії строком на один рік призначено Афанасьєву Геннадію Сергійовичу та Яценку Юрію Сергійовичу.

Нагадаємо, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка засуджені у квітні цього року до 14 років ув'язнення за звинуваченням нібито в підготовці диверсій у Криму за завданням СБУ .Валентин Вигівський засуджений у 2015 році на 11 років колонії суворого режиму в Кіровській області РФ за нібито "промислове шпигунство".

Павло Гриб засуджений у березні цього року на 6 років колонії за нібито "сприяння терористичній діяльності". 

Миколу Карпюка і Станіслава Клиха російський суд у травні 2016 року засудив до 22,5 років ув'язнення за нібито участь у Чеченіській війні на боці чеченців і вбивства російських військовослужбовців.

Олександр Кольченко 25 серпня 2015 року дістав від російської "Феміди" 10 років тюрми за нібито участь у "Правому секторі" та підготовку терактів.

Євгену Панову в липні 2018 року "Верховний суд Криму" дав 8 років суворого режиму нібито за готування диверсій у Криму. Олексія Сизоновича в липні 2017 року російський суд засудив на 12 років за нібито підготовку терактів у Ростовській області.

Геннадій Афанасьєв був політв'язнем Росії з травня 2014-го по червень 2016 року за звинуваченням у тероризмі. Юрію Яценку інкримінували збергіання вибухівки й протримали в російському СІЗО з травня 2014 року по травень 2015 року. Зараз обидва на волі в Україні.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.