Туск: Розпад СРСР був благословенням, а не катастрофою

Президент Європейської ради Дональд Туск публічно відкинув знамените твердження російського президента Володимира Путіна про те, що розпад СРСР був "найбільшою геополітичною катастрофою" ХХ століття.

Про це він заявив, перебуваючи з візитом у Грузії.
"Розпад Радянського Союзу НЕ був найбільшою геополітичною катастрофою століття. Сьогодні в Грузії я хочу сказати голосно і чітко: розпад СРСР був благословенням для грузинів, поляків, українців і всієї Центральної і Східної Європи. А також для росіян", - цитує "Твіттер" Дональда Туска агенція Укрінформ.
 
Дональд Туск  
REUTERS

У грузинському місті Батумі Дональд Туск 11-12 липня візьме участь у міжнародній конференції, присвяченій 10-річному ювілею початку політики "Східного партнерства". Цей напрям ЄС передбачає розвиток співпраці й добросусідства із 6 країнами Східної Європи та Західної Азії, в тому числі Грузією та Україною.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.