В Інтернеті з'явився новий трейлер фільму "Іловайськ". ВІДЕО

Другий офіційний трейлер художнього фільму "Іловайськ" опублікували в Мережі.

Відеоролик з'явився на офіційній сторінці кінстрічки у "Фейсбуці".

За сюжетом, у 2014 році командир штурмової групи батальйону Донбас Бішут, який був поранений в бою за Іловайськ, дивом залишається живий в окупованому місті. Його розшукує призначений комендантом Іловайська російський офіцер Рунко, для якого ця війна перетворилася на особисту трагедію, і він прагне не справедливості, а помсти.

Сценарій написав письменник Михайло Бриних. Зйомки відбувалися у 2018 році під Києвом. Режисер фільму - Іван Тимченко.

У фільмі знімалися: Тарас Костанчук, Анастасія Ренард, Руслан Сокільник, Сергій Дзялік, Олег Драч, Олександр Мавріц та Євген Ламах.

Прем'єра фільму "Іловайськ" планується 29 серпня цього року.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.