АНОНС: Підведення підсумків Всеукраїнський бібліотечний "Біографічний рейтинг – 2018"

Хто стане лауреатом? Чиї видання дістали найвищу оцінку експертів?

Понад 30 провідних науковців із різних міст України, представники різних наукових шкіл і царин гуманітаристики – серед експертів.

 

238 видань із усіх областей країни, що увійшли до Довгих списків у 7-ми номінаціях.

«Дух і Літера», «Видавництво УКУ», «Видавництво О. Савчука», «Парламентське видавництво», «ВСЛ», «Академперіодика», «Либідь», «Апріорі» та ще кількадесят видавців – у ТОП-10.

Провідні книгозбірні з усіх куточків країни від Закарпаття до Одеси – в ТОП-10.

Хто стане лауреатом?

Дізнаєтеся 4 червня 2019 р. у головному корпусі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (м. Деміївська, Голосіївський просп., 3) під час підведення підсумків Всеукраїнського бібліотечного Біографічного рейтингу–2018.

Із 11-00 до 12-30 у залі засідань НБУВ пройде Круглий стіл, присвячений відзначенню 100-річчя від часу заснування Біографічної комісії УАН та 25-річчя ІБД, а також концептуальним засадам організації Біографічного рейтингу.

О 13-00 у Шевченковій (виставковій) має розпочатися церемонія підведення підсумків та нагородження переможців Всеукраїнського бібліотечного Біографічного Рейтингу–2018.

Час: 4 червня, вівторок, 11.00

Місце: Головний корпус Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, М. Деміївська, Голосіївський просп.,3

До участі запрошуються вчені та бібліотечні працівники, культурні діячі, видавці, журналісти – усі, кого цікавлять проблеми стану, завдань і перспектив розвитку вітчизняної біографіки та поширення історико-біографічних знань.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР