Гривня увійшла в ноосферу. ФОТО
Портрет першого президента Української академії наук Володимира Вернадського прикрасить банкноту в 1000 гривень.
Банкноту найвищого номіналу введуть в обіг 25 жовтня 2019 року, повідомляє Національний банк України.
Чому обрали саме академіка Вернадського, пояснив Голова НБУ Яків Смолій:
"Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році".
На зворотній стороні помістили зображення будівлі Президії Національної академії наук України, яка є спадкоємицею (Все-)Української академії наук.
Купюра буде виконана в блакитній кольоровій гамі.
ДОВІДКА:
Володимир Вернадський (28 лютого 1863 року – 06 січня 1945 року) – видатний український філософ, мислитель світового рівня, вчений-енциклопедист, природознавець, засновник цілої низки нових галузей науки (геохімії, біохімії, радіогеології).
Він здобув визнання як основоположник наукових напрямів і нових наук про Землю, творець революційного вчення про біосферу, геніальний теоретик, який визначив магістральний шлях пізнання Всесвіту і законів розвитку цивілізації.
Також він є одним із засновників і першим президентом Української академії наук (1918 рік).
Авторитет ученого у світі є незаперечним, його внесок у науку відзначений численними преміями й обранням дійсним членом ряду світових академій наук і наукових товариств.
Життя Володимира Вернадського було тісно пов'язане з Україною, яку він досліджував, знав досконало і вважав своєю землею. Дитинство своє він провів на Харківщині, а на Полтавщині зародилося його вчення про живу речовину і біосферу.
Володимир Вернадський належав до патріотів України та передбачав щасливе майбутнє свого народу, який обов’язково посяде гідне місце і в Європі, і в світі.
На честь Вернадського названі: Національна бібліотека та бульвар у Києві, українська антарктична станція та гірський хребет в Антарктиді. Також вулиці імені Вернадського є у Львові, Дніпрі, Запоріжжі, Конотопі. З 2015 року в Дніпрі відбувається інженерний конкурс Vernadsky Challenge для молодих винахідників.