У Латвії ввели штрафи за носіння нацистської і радянської форми

Під забороною також виявилася символіка СРСР і Третього Райху.

Латвійський парламент затвердив заборону на публічну демонстрацію символіки радянського та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів і носіння військової форми СРСР і нацистської Німеччини, повідомляє «ДТ» із посиланням на Delfi.

 

У четвер, 20 червня, Сейм у другому читанні затвердив зміни до законодавства, яким вводяться штрафи за носіння форми НКВД, СС, Червоної армії, Вермахту та інших формувань Радянського Союзу і Третього Райху.

Аналогічний заборона поширюється на публічну демонстрацію нацистської свастики, знаків СС, серпа і молота, червоної п'ятикутної зірки та іншої державної і партійної символіки, прапорів і гербів СРСР та гітлерівської Німеччини, виконання та відтворення їх гімнів.

За порушення заборони передбачені штрафи до 700 євро для фізичних осіб і до 7100 євро для юридичних осіб.

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.