Американський ветеран через 75 років зустрівся зі своїм воєнним коханням. ФОТО

Журналісти допомогли учаснику висадки в Нормандії 1944 року знайти дівчину, з якою він зустрічався під час перебування у Франції 75 років тому. Вони досі кохали одне одного.

Про це повідомляє "Медуза" з посиланням на France TV.

У 1944 році американський солдат Кей Ті Роббінс був серед військ Союзників, які висадилися на узбережжі Нормандії у Франції. У м. Бріє він закохався у французьку дівчину Жаннін Ганеї. Закохані провели разом два місяці, поки частина Роббінса не була відправлена далі на фронт.

Солдат сподівався, що повернеться й забере дівчину із собою, проте після закінчення війни він повернувся до США.

 
Кей Ті Роббінс
Fred Tanneau / AFP / Scanpix / LETA

Від тих подій минуло 75 років. Обоє встигли завести сім’ї та овдовіти. Проте не забували про своє перше кохання. Усі ці роки Роббінс зберігав чорно-білу світлину француженки.

Саме це фото ветеран показав журналістам під час відзначення 75-річчя операції "Оверлорд" у Франції цього року. Роббінс розповів, що хотів би ще раз відвідати містечко, звідки родом його французька любов, і поспілкуватися з її родичами. Колишній вояк думав, що жінка вже померла.

Однак журналістам удалося розшукати дівчину з фотографії та влаштувати зустріч із Роббінсом. Зараз Жанін 92 роки, і вона живе в домі престарілих за 40 км від місця, де вони познайомилися..

 
Возз'єднання через 75 років
Twitter life colors

Жаннін і Кей пізнали одне одного, обійнялися й поцілувалися.

"Я завжди кохав тебе, ти весь цей час була в моєму серці", — зізнався Роббінс. Англійську мову Жаннін знає погано, проте вона зрозуміла все до останнього слова: "Він сказав, що кохає мене".

Вони провели кілька годин разом, після чого американський ветеран поїхав на урочистості в Нормандію, пообіцявши повернутися.

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.