Шматок ампірного фасаду будинку у Львові ледь не впав на людину. ФОТО

Сьогодні, 11 червня, у центрі Львова відірвався фрагмент консолі на фасаді історичної будівлі. Уламок скульптури ледь не зачепив людину.

Фрагментом була рука скульптури атланта, який тримає балкон, разом із металевою конструкцією. Уламок упав біля кіоску з кавою за кілька сантиметрів від жінки, передає ІА "Гал-Інфо".

 

Житловий будинок, біля якого сталася подія, розташований на проспекті Свободи 1/3. Це колишній  будинок Кредитного земельного товариства у стилі ампір. Частково реконструйований архітектором Яном Шульцом. Відомо, що в 1853-1855 роках тут мешкав австрійський архікнязь Карл Людвіг.

 

Фасади прикрашені орнаментальними та фігуративними барельєфними композиціями на теми грецької міфології. На рівні другого поверху розкріповок виступають балкони, які підтримують колони доричного ордеру та консолі у вигляді атлантів.

На архітектуру будівлі повпливала віденська архітектура початку ХІХ століття. Ампірний декор його головного фасаду вважається одним із найпишніших у Львові.

 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР