Спецпроект

АНОНС: У Києві презентують книгу «Покликані: Монахи Студійського Уставу та Голокост»

12 червня, у книгарня «Є» в Києві Юрій Скіра презентує монографію «Покликані: Монахи Студійського Уставу та Голокост».

У монографії розглядається діяльність монахів Студійського уставу щодо порятунку євреїв під час Голокосту на території Львівської архієпархії Греко-католицької церкви. Автор дає відповіді на різноманітні запитання, пов’язані з переховуванням; відображає мотиви, методи та ризики обох сторін акції; розвінчує міфи, які склалися через недостатні знання попередніх дослідників щодо умов та можливостей рятівників і місцевості.
 
Учасниками презентації будуть:
- Юрій Скіра, автор книги, канд. іст. наук, керівник проектів та програм Центру дослідження українсько-польсько-словацького пограниччя Українського католицького університету,
- Ієромонах Олександр Приліп, настоятель обителі Святого Антонія Печерського Студійського Уставу в Обухові,
- Тетяна Бородіна, наукова співробітниця Центру юдаїки НаУКМА, аспірантка кафедри історії НаУКМА, 
Маттіас Ріхтер, організатор проекту «Вчимося пам’ятати», представник єврейської громади м. Дюссельдорфа,
- Анна Прохорова, соціолог, заступниця директора Центру юдаїки НаУКМА.
На сайті Центру юдаїки НаУКМА можна ознайомитися з уривком із монографії.
12 червня, середа, 18.30
Місце: книгарня «Є» на Золотих Воротах (вул. Лисенка, 3). 
Організатор: Центр юдаїки, видавництво «Дух і літера», книгарня «Є», проект «Вчимося пам'ятати».
Вхід вільний.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.