Спецпроект

Українському собору в Вінніпезі повернули голову статуї Св. Володимира. ФОТО

25 травня громаді українського греко-католицького собору Св. Володимира й Ольги повернули голову пам'ятника святому князю Володимиру, яку раніше відрубали невідомі вандали.

Про це повідомила "Фейсбук"-сторінка собору. 

 
Голова, яка знайшлася
FB Ukrainian Catholic Metropolitan Cathedral of Sts. Vladimir and Olga

"Дякуємо всім за ваші молитви щодо вандалізму нашої статуї Блаженного Святого Володимира. Ми дуже вдячні, що сьогодні хтось знайшов і повернув голову пам'ятника до собору. Туди, де її знайшли, вирушає група, щоб шукати хреста. Сподіваємося, ми зможемо знайти обидві частини для реставрації", - йдеться в дописі.

Нагадаємо, 23 травня невідомі знесли голову та хрест у пам’ятника святому Володимиру біля української церкви святих Володимира і Ольги у м. Вінніпегу, Канада.
 
Обезголовлений пам'ятник князю Володимиру
Фото: Вахтанг Кіпіані

Пам’ятник створив скульптор Леонід Молодожанин, а в 1983 році його благословив особисто Папа Іван Павло ІІ.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.