У Греції розкопали місто, яке вважалось міфічним

Грецькі археологи виявили стародавнє місто Тенея, яке вважалося міфічним.

Згідно з легендою, це місто заселили троянські військовополонені після захоплення і розграбування Трої греками в XII або XIII столітті до Р.Х., повідомляє Газета UA із посиланням на facenews.ua.

Фото: Greek Culture Ministry
Фото: Greek Culture Ministry

Раніше про місто Тенея було відомо тільки з давньогрецьких текстів.

Археологи знайшли стіни і підлогу з глини, мармуру та каменю. Розкопали предмети домашнього вжитку, гральні кості і 200 монет, що датуються від IV століття до Р.Х. до більш пізніх часів Римської імперії.

Знайшли монету, яку використовували для оплати міфічному Харону, перевізнику в загробне життя, і яку за традицією клали до могили.

Фото: CreditTenea Project
Фото: Tenea Project

У фундамент одного з будинків замурували глиняний глечик з кістками двох людських зародків.

Вчені припускають, що остаточно Тенея було покинуте в VI столітті Р.Х., під час аварських і слов'янських набігів.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.