У Греції розкопали місто, яке вважалось міфічним

Грецькі археологи виявили стародавнє місто Тенея, яке вважалося міфічним.

Згідно з легендою, це місто заселили троянські військовополонені після захоплення і розграбування Трої греками в XII або XIII столітті до Р.Х., повідомляє Газета UA із посиланням на facenews.ua.

Фото: Greek Culture Ministry
Фото: Greek Culture Ministry

Раніше про місто Тенея було відомо тільки з давньогрецьких текстів.

Археологи знайшли стіни і підлогу з глини, мармуру та каменю. Розкопали предмети домашнього вжитку, гральні кості і 200 монет, що датуються від IV століття до Р.Х. до більш пізніх часів Римської імперії.

Знайшли монету, яку використовували для оплати міфічному Харону, перевізнику в загробне життя, і яку за традицією клали до могили.

Фото: CreditTenea Project
Фото: Tenea Project

У фундамент одного з будинків замурували глиняний глечик з кістками двох людських зародків.

Вчені припускають, що остаточно Тенея було покинуте в VI столітті Р.Х., під час аварських і слов'янських набігів.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.