Комікс "Воля-2". Скоропадський, Грушевський, Сікорський та інші проти червоної армії мерців

Творці українського графічного роману «Воля» представили другий том коміксу. До новинки також створили буктрейлер.

У другому томі фантастичного коміксу дія відбувається 1919 року в альтернативному всесвіті, повідомляє "Освіторія"

Серед героїв — видатні діячі доби Української революції — гетьман Павло Скоропадський, президент Академії наук Володимир Вернадський, історик та Голова Центральної Ради Михайло Грушевський (у трейлері його названо "президентом"), авіаконструктор Ігор Сікорський та інші. 

За сюжетом, керована Кремлем армія мертвих наступає на Кубань, яка входить до Української Держави. Ключ до некротехнологій більшовиків — в Османській Імперії. Гетьман Павло Скоропадський доручає терміново зібрати команду для таємної місії.

 

Тим часом Лев Троцький та Володимир Ленін мають справу з повстанням у Кронштадті, а анархіст Нестор Махно дізнається про таємний проект гетьманату «Голіаф», який базується у Львові.

Серія графічних романів «Воля» — це поєднання альтернативної історії, фантастики, бойовика та жахів. 

 

Перший том вийшов два роки тому. Відтоді команда проекту створила цілий всесвіт «Волі», активно співпрацює з історичними реконструкторами, регулярно проводить конкурси, лекції та освітні проекти, популяризує вивчення історії серед дітей та дорослих читачів. 

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.