Латвія планує штрафувати за носіння радянських і нацистських одностроїв

У четвер, 4 квітня, Сейм Латвії схвалив у другому читанні поправки до законодавства, які передбачають штрафи за носіння форми тоталітарних режимів на громадських заходах.

Про це повідомляє "Еспресо" з посиланням на Delfi.

Законодавці пропонують заборонити носіння одностроїв армій тоталітарних режимів під час всіх громадських заходів. Ідеться як про форму Червоної армії і НКВД, так і про форму нацистської Німеччини. На порушників чекає штраф: до 700 євро для фізичних осіб і до 7100 євро для юридичних.

Крім того, заборона стосується також публічної демонстрації нацистської свастики, символіки СС, серпа і молота, а також прапорів, гербів і гімнів Третього Райху та СРСР.

Автор поправок Едвінс Шноре стверджує, що "люди, одягнені у формений одяг Червоної армії і НКВД, вчинили злочини проти громадян Латвії, в тому числі геноцид, депортації і вбивства".

"Людям потрібно зрозуміти, що носити нацистську чи радянську форму і символіку на публічних заходах в нашій країні є неприпустимим", - заявив раніше на засіданні Комісії з прав людини і суспільних справ представник KPV LV Артус Кайміньш.

Нагадаємо, ЄСПЛ визнав радянські репресії проти антикомуністичного руху в Литві геноцидом.

Вільнюський окружний суд заочно засудив 67 колишніх радянських посадових осіб за воєнні злочини і злочини проти людяності під час захоплення Вільнюської телевежі в січні 1991 року. 

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!