АНОНС: Лекція "Підводна археологія та пошук затонулих кораблів в Причорномор'ї"

Про історію регіону та про успіхи попередніх сезонів – картографування затоплених частин давніх поселень та портів Дніпробугського Лиману та острову Березань, методики роботи аквалангіста-археолога, сучасні технології пошуків підводних об'єктів за допомогою портативних ехолотів-сонарів.

Про це повідомляє Чорноморська Міжнародна Підводна Археологічна Експедиція.

 

Буде проведена презентація експедиції "Сезону 2019" в акваторії острову Тендра, та перспективи пошуку в цьому регіоні найбільшого кладовища античних кораблів, залишків храму-святилища Ахіла та залишків затопленого міста-поселення часів Трої та Давнього Єгипту.

Учасникам покажуть знайдений за допомогою спеціалістів та обладнання унікальний давньогрецький корабель біля Кінбурнської Коси.

В рамках презентації поспілкуються з бажаючими долучитись до майбутньої експедиції та підводної археології, про умови участі в якості волонтерів-дайверів чи матросів сонарної чи наземної археологічної розвідки.

Публічну лекцію проведе керівник проекту "Чорноморська Міжнародна Підводна Археологічна Експедиція" - Вячеслав Герасимов.

Організатори: "Спілка волонтерів Чорноморської Міжнародної Підводної Експедиції" та дайв-центр "Deep Quest.com.ua".

Час: 4 квітня, четвер, 20.00

Місце: "Польска зала" Кнайп-клубу "Купідон", вулиця Пушкінська, 1-3, м. Київ

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.