АНОНС: Лекція "Підводна археологія та пошук затонулих кораблів в Причорномор'ї"

Про історію регіону та про успіхи попередніх сезонів – картографування затоплених частин давніх поселень та портів Дніпробугського Лиману та острову Березань, методики роботи аквалангіста-археолога, сучасні технології пошуків підводних об'єктів за допомогою портативних ехолотів-сонарів.

Про це повідомляє Чорноморська Міжнародна Підводна Археологічна Експедиція.

 

Буде проведена презентація експедиції "Сезону 2019" в акваторії острову Тендра, та перспективи пошуку в цьому регіоні найбільшого кладовища античних кораблів, залишків храму-святилища Ахіла та залишків затопленого міста-поселення часів Трої та Давнього Єгипту.

Учасникам покажуть знайдений за допомогою спеціалістів та обладнання унікальний давньогрецький корабель біля Кінбурнської Коси.

В рамках презентації поспілкуються з бажаючими долучитись до майбутньої експедиції та підводної археології, про умови участі в якості волонтерів-дайверів чи матросів сонарної чи наземної археологічної розвідки.

Публічну лекцію проведе керівник проекту "Чорноморська Міжнародна Підводна Археологічна Експедиція" - Вячеслав Герасимов.

Організатори: "Спілка волонтерів Чорноморської Міжнародної Підводної Експедиції" та дайв-центр "Deep Quest.com.ua".

Час: 4 квітня, четвер, 20.00

Місце: "Польска зала" Кнайп-клубу "Купідон", вулиця Пушкінська, 1-3, м. Київ

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.