У Кракові перед Великоднем впорядкували могили визначних українців. ФОТО

25 квітня відбулося передсвяткове впорядкування могил відомих українців, похованих Раковицькому цвинтарі у Кракові, Польща.

Про це повідомляє прес-служба Генерального консульства України в Кракові, передає Укрінформ.

"25 квітня за ініціативи Генерального консульства України в Кракові, було проведено передсвяткове упорядкування могил відомих українців, що поховані на Раковицькому цвинтарі. У заході взяли участь співробітники консульської установи та представники української громади", - йдеться у повідомленні.

Фото: прес-служба Генерального консульства України в Кракові 

Для вшанування пам’яті понад 15 відомих українців, переважно військовиків і політичних діячів доби УНР і ЗУНР, таких як, Богдан Лепкий, Степан Смаль-Стоцький, Лев Гец, Олександр Доценко, Осип Назарук, Лев Шепарович, М.Чижевський та ін., було прибрано їхні могили та запалено лампадки.

Також було впорядковано могили членів українського добровольчого легіону Українських Січових стрільців (УСС), які безпосередньо брали участь в українській революції 1917 – 1922 р.р., української інтелігенції та духовенства.

Захід завершився спільною молитвою перед курганом померлих та інтернованих українців (1918-1920 р.р.) в таборі №1 "Домб’є".

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.