АНОНС: Новий погляд на Чорнобиль - світова прем’єра фільму "WONDERWALL". ВІДЕО

26 квітня, до 33-ї річниці та дня пам'яті Чорнобильської трагедії, відбудеться світова прем’єра короткометражного музичного фільму групи "СКАЙ" – "WONDERWALL" у режисурі Олександра Денисенка.

Про це "Історичній правді" повідомили в Українському католицькому університеті.

WONDERWALL – це  музичний кліп-фільм групи "СКАЙ" про дивовижну силу кохання, яке допомагає подолати біль втрати коханої людини.

Сюжет розповідає про звичайного молодого киянина. Він страждає, втративши кохану, яка померла від ураження радіацією, що наздогнала її через десятиліття після Чорнобильської трагедії. Герой, досліджуючи постапокаліптичний світ Чорнобиля, отримує шанс знайти відповідь на невимовне горе, що з'їдає його зсередини, та осягнути свободу, – натхнення жити й бути щасливим.

Створення WONDERWALL є громадською ініціативою режисера та автора ідеї Олександра Денисенка. Емоційною душею фільму є пісня, яку написав Олег Собчук та виконав гурт "СКАЙ". Марія Матіос – відома письменниця, культурна та громадська діячка – є патронесою фільму.

Офіційну підтримку WONDERWALL висловив Віталій Кличко. Асоційованим продюсером виступив Тарас Майба – громадський діяч, засновник "Галереї-музею ретро-автомобілів Майбаш".

Фільм створено в копродукції Польщі та України. Головні ролі виконали Оксана Слижук та Василь Піменов, це їхній дебют. Промоційним партнером WONDERWALL є Український Католицький Університет.

Автори прагнуть показати Чорнобиль з емоційно нової точки зору – без домінування страху й тривоги, з якими він асоціюється: "Ми хочемо дати надію й зігріти промінчиком світла серця, які заполонило горе втрати".

"Якщо ви втратили близьку людину й серце рветься від болю, підведіть голову, подивіться на небо з мільйонами зірок, відчуйте безмежність Всесвіту і ви почуєте голос і сміх людини, яку кохали. Там, на небесах, сяючи зорями, наші близькі кажуть, що вони щасливі й хочуть щоб ми також були щасливими й продовжували жити далі!"

WONDERWALL отримав світове визнання – 13 нагород, є учасником офіційних конкурсних програм більш ніж 35-ти світових кінофестивалів.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.