Археологи знайшли забутий тунель метро в Барселоні

Іспанські археологи виявили частину тунелю метро в Барселоні, який проектували ще у 1928 році. Планувалося, що лінія з’єднає станцію метро Ліцеу з фунікулером.

Про це повідомляє Politeka.

Місце, де починався примарний тунель, знайшли цього року випадково завдяки археологічним роботам, проведеним перед установкою пневматичної мережі збору сміття. У ході розкопок фахівці знайшли різні приховані в землі деталі, пов’язані зі змінами міської інфраструктури в XVII і XVIII століттях та тунель ХХ століття.

Тунель покритий бетоном зовтовшки до 80 сантиметрів і має глибину 12,5 метрів. Археологи знайшли там дерев’яні сходи і балки для підйому обладнання. Вхід в тунель був закритий в 1933 році після того, як жителі сусідніх будинків виступили проти відкритих люків на вулиці. Роботи по вивченню об’єкта тривають.

Як повідомлялося, на Херсонщині пам’ятку археології національного значення — "Античне городище Скелька-1"  довели до археологічної катастрофи.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.