Спецпроект

АНОНС: У Меморіалі Голодомору покажуть фільм "Джеймс Мейс. Траєкторія долі"

24 квітня у Національному музеї "Меморіал жертв Голодомору" покажуть фільм "Джеймс Мейс. Траєкторія долі" про американського дослідника Голодомору, що надзвичайно багато зробив для визнання цього злочину геноцидом.

Довгий час Джеймс Мейс жив та працював в Україні, і саме йому ми завдячуємо виникненню чудової традиції – кожного року, у четверту суботу листопада, ставити на підвіконня свічу, відзначаючи День пам’яті жертв Голодомору.

 

3 травня минає 15 років з дня смерті дослідника, і напередодні цієї сумної дати, ми пропонуємо разом переглянути фільм "Джеймс Мейс. Траєкторія долі", створений Національною суспільною телерадіокомпанією у 2017 році, а також поспілкуватися з його авторами – відомим режисером Іриною Шатохіною та автором сценарію та ведучим, доктором історичних наук Юрієм Шаповалом.

24 квітня, середа, 15.00

Місце: зала пам’яті Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" (вул. Лаврська, 3).

Організатор: Національний музей "Меморіал жертв Голодомору".

Вхід вільний за умови реєстрації: https://forms.gle/poM6Gg6YotL1iwwZ8

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.