Екс-прем'єр Азаров відсвяткував день народження Леніна

Прем'єр-міністр-утікач Микола Азаров привітав своїх прихильників із днем народження Володимира Леніна і заявив, що той "створив сучасну Україну".

Відповідний допис на публічній сторінці Азарова у "Фейсбуці" з'явився 22 квітня. 

"Ленін створив сучасну Україну. Відзначте, реальну незалежність і свою територію Україна отримала не з рук Петлюри, Бандери і тому подібних, а саме за рішенням Леніна. Саме тому Порошенко і тому подібні, що захопили владу в Україні, зробили все, щоб витравити ім'я цієї людини з народної пам'яті, і так зазомбували наш народ, що все пов'язане з його пам'яттю піддане анафемі", - написав політик.

 

Азаров вважає, що Леніна ненавиділи мільйонери й мільярдери, які заради боротьби з ним "винашли" антикомунізм, фашизм, нацизм. 

"А зараз якісь українські політики, які не володіють і тисячною часткою його знань і авторитету, намагаються потоптати мертвого лева. Інакше процес декомунізації, який проводиться в Україні київським режимом, назвати не можна", - бідкається Азаров.

Нагадаємо, в уряді Азарова  було п'ять мільйонерів, сам екс-урядовець, згідно з декларацією, у 2012 році заробив 614 833 грн, а його родина володіє видавничим бізнесом в Австрії.

Згідно з даними МВС України Микола Азаров перебуває в розшуку за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365, ч. 5 ст. 191 КК України. Азарова підозрюють у тому, що у 2010-2013 роках на посаді прем'єр-міністра України він діяв усупереч державним інтересам, вчинив розтрату бюджетних коштів в особливо великих розмірах, в інтересах ТОВ "ЕСУ", шляхом організації підготовки законопроекту, який передбачав необґрутоване збільшення видатків у сумі 220 млн. грн.

Володимир Ленін (Ульянов) як керівник Російської комуністичної партії (більшовиків) та Ради Народних Комісарів Радянської Росії організував збройну агресію Червоної армії проти незалежної Української Народної Республіки в 1917-1918, 1918-1920 роках. Під його керівництвом на захоплених територіях України здійснювалася політика державного терору проти "контрреволюціонерів" та "ворожих класів", примусова колективізація та реквізиція сільськогосподарської продукції в селянства. 

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.