На Чернігівщині через аграріїв зникла пам’ятка археології. ВІДЕО

На Ічнящині в с. Безводівка зорали стародавній курган – пам’ятку археології під охоронним номером 2231-8. Орендар земельної ділянки, на якій розташований курган, зруйнував його.

Про ситуацію розповів дослідник, астроархеолог Олександр Кликавка, повідомляє ЧЕline.

 Фото: ЧЕline

"У період між 2010 та 2013 роками історична пам’ятка зникла з супутникових знімків Google та з земної поверхні, але її межі залишилися на кадастровому плані земельної ділянки, яку орендує землекористувач.

Також у 2013 році охоронна експедиція Інституту археології описала цей курган, зробила геодезичний план і визначила охоронні межі. Таких курганів тільки на астрономічному комплексі Безводівка можна нарахувати до 10 на сьогодні.

Я особисто в 2017 році на цьому кургані знайшов лише шматок бетону від геодезичної точки, яка колись захищала курган від свавілля фермерів", – розповідає Олександр Кликавка.

У 2017 році дослідник випустив відео "Врятувати Безводівку".

Після цього відео плуги аграріїв відступили від курганів на 5-7 метрів, але не від усіх. Орендар земельної ділянки, на якій є історична пам’ятка, орендуючи ділянку, підписує договір про її охорону з місцевим відділом культури.

Тому в цьому випадку порушено договір, кадастровий план, Закон України "Про охорону культурної спадщини" та Закон України "Про земельний кадастр". Відомо, що більшість земель обробляє ПП "Ічнянське" і ТОВ "Росток-Холдинг".

Журналісти ЧЕline більше тижня намагалися отримати коментар від ічнянських чиновників. Усі як один перенаправляли журналістів до міського голови Ічні Оксани Андріанової, проте почути думку представника влади так і не вдалося.

Олександр Кликавка разом з юристами підготував і відправив заяви до поліції та інших державних установ.

Читайте також:

На Вінничині пограбували два кургани. ФОТО

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.