На Чернігівщині через аграріїв зникла пам’ятка археології. ВІДЕО

На Ічнящині в с. Безводівка зорали стародавній курган – пам’ятку археології під охоронним номером 2231-8. Орендар земельної ділянки, на якій розташований курган, зруйнував його.

Про ситуацію розповів дослідник, астроархеолог Олександр Кликавка, повідомляє ЧЕline.

 Фото: ЧЕline

"У період між 2010 та 2013 роками історична пам’ятка зникла з супутникових знімків Google та з земної поверхні, але її межі залишилися на кадастровому плані земельної ділянки, яку орендує землекористувач.

Також у 2013 році охоронна експедиція Інституту археології описала цей курган, зробила геодезичний план і визначила охоронні межі. Таких курганів тільки на астрономічному комплексі Безводівка можна нарахувати до 10 на сьогодні.

Я особисто в 2017 році на цьому кургані знайшов лише шматок бетону від геодезичної точки, яка колись захищала курган від свавілля фермерів", – розповідає Олександр Кликавка.

У 2017 році дослідник випустив відео "Врятувати Безводівку".

Після цього відео плуги аграріїв відступили від курганів на 5-7 метрів, але не від усіх. Орендар земельної ділянки, на якій є історична пам’ятка, орендуючи ділянку, підписує договір про її охорону з місцевим відділом культури.

Тому в цьому випадку порушено договір, кадастровий план, Закон України "Про охорону культурної спадщини" та Закон України "Про земельний кадастр". Відомо, що більшість земель обробляє ПП "Ічнянське" і ТОВ "Росток-Холдинг".

Журналісти ЧЕline більше тижня намагалися отримати коментар від ічнянських чиновників. Усі як один перенаправляли журналістів до міського голови Ічні Оксани Андріанової, проте почути думку представника влади так і не вдалося.

Олександр Кликавка разом з юристами підготував і відправив заяви до поліції та інших державних установ.

Читайте також:

На Вінничині пограбували два кургани. ФОТО

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.