Stalin The Best. Росіяни встановили рекорд

Роль Сталіна в історії позитивно оцінюють 70% росіян.

Про це повідомляє російський "Левада-центр".

Згідно нового опитування, майже половина респондентів готові виправдати сталінські репресії. Це рекордний показник за всі роки таких досліджень.

У березні 2019 року про своє захоплення, повагу чи симпатії до Сталіна заявив кожний другий учасник опитування (51%).

Лише 14% ставиться до Сталіна негативно: відчуває до нього роздратування, страх, огиду.

Лише 19% вважає, що роль Сталіна в історії була негативною.

 Яку роль Сталін зіграв у житті Російської Федерації?

Джерело: Левада-центр

Динаміка суспільної думки у РФ:

-          На початку 2000 років спостерігалося практично рівна доля позитивних і негативних оцінок Сталіна;

-          У 2008-2014 році переважало нейтральне ставлення до Сталіна, що на думку дослідників "Левада-центру" свідчить про зростання байдужості російського суспільства до проблематики сталінізму;

-          З 2015 року у РФ збільшується позитивне сприйняття Сталіна, на відміну від України, де навпаки укріплюється негативне сприйняття Сталіна і його ролі в історії.

"Позитивне ставлення до вождя і його ролі в історії установилося на рівні нової соціальної норми", - зазначають автори дослідження.

Також дослідники відзначають, що у різних вікових групах відсутні суттєві відмінності у ставленні до Сталіна: позитивне ставлення домінує як серед старшого покоління, так і серед молоді.

Читайте також:

Павло Клімкін: Тест на людоїдство

2017: Росіяни вважають Сталіна, Путіна й Пушкіна найвидатнішими людьми у світовій історії - Левада-центр

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.