Горить Собор Паризької Богоматері. ФОТО. ВІДЕО

У Парижі горить Собор Нотр-Дам де Парі.

Про це повідомляє видання Telegraph.

 Фото Твіттер

На кадрах, що розміщені в Інтернеті, видно, що полум’я охопило верхню частину собору, епіцентр її біля вежі бефруа, а також підходить до двох дзвінниць.

Міська влада запевняє, що на гасіння кинули великі сили. Водночас появились перші припущення, що пожежа може бути пов'язана з реконструкцією, що якраз проводиться в соборі.

Фото: EPA-EFE/IAN LANGSDON
 

Станом на цей час пожежникам вдалося локалізувати полум’я. Також повідомляється, що на цей час постраждалих немає.

За інформацією із прямого ефіру 5 каналу, станом на 20.50 (за київським часом) обвалився шпиль (бефруа).

 Фото: Ludovic Marin / AFP / Scanpix / LETA

Президент США Дональд Трамп висловив припущення, що "можливо, літаки для води" можуть бути використані для гасіння пожежі.

Французьке агентство з цивільної оборони та управління кризовими ситуаціями відхилило пропозицію президента Трампа про те, що літаючі танкери з водою можуть погасити вогонь.
"Застосування води з повітря на цьому типі будівлі може призвести до краху всієї структури разом з пожежниками, які в даний час роблять все можливе, щоб врятувати Нотр-Дам", - пише відомство.
"Вертоліт або літак, вага води і інтенсивність падіння на малій висоті можуть послабити структуру Нотр-Дам і призвести до побічних пошкоджень будівель поблизу".
Президент Франції Еммануель Макрон прокоментував пожежу в Соборі Паризької Богоматері. Свої почуття глава Франції висловив в соцмережі Facebook.
"Нотр-Дам де Парі у вогні. Емоція цілої нації. Є про що подумати для всіх католиків і для всіх французів. Як і всім нашим співвітчизникам, мені сьогодні сумно бачити, як ця частина нас горить", - написав Макрон.

Довідково. Перший камінь у фундамент король Людовик VII заклав 1163 року, але будівля лише здавалася цілком кам'яною.

Собор також називали Лісом, бо на виготовлення опорних балок пішло 13 000 дубів. У природі ці дерева зайняли б понад 14 гектарів.

Станом на 22.45 (за київським часом). Пожежники кажуть, що найближчі півгодини покажуть, чи вдасться справитись із пожежею...

 Фотографія: Бертран Гей / AFP / Getty Images - станом на 22.45 (за київським часом)

Заступник міністра внутрішніх справ Франції сказав, що вони не впевнені, що пожежу вдасться зупинити, повідомляє AFP.

Близько 23.00 паризькі церкви почали дзвонити в дзвони в знак солідарності із Нотр-Дам де Парі.

Ближче до півночі парижани, що зібралися біля палаючого собору, об'єдналися у молитві.
Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря прокоментував це у Facebook: 
"Зворушливий спів молитви "Ave Maria" ("Богородице Діво, радуйся")
Зворушливо, що співають молоді люди, молячись на колінах.
Собори душ відроджуються — відродиться і собор з каменю."

Читайте також:

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.