Горить Собор Паризької Богоматері. ФОТО. ВІДЕО

У Парижі горить Собор Нотр-Дам де Парі.

Про це повідомляє видання Telegraph.

 Фото Твіттер

На кадрах, що розміщені в Інтернеті, видно, що полум’я охопило верхню частину собору, епіцентр її біля вежі бефруа, а також підходить до двох дзвінниць.

Міська влада запевняє, що на гасіння кинули великі сили. Водночас появились перші припущення, що пожежа може бути пов'язана з реконструкцією, що якраз проводиться в соборі.

Фото: EPA-EFE/IAN LANGSDON
 

Станом на цей час пожежникам вдалося локалізувати полум’я. Також повідомляється, що на цей час постраждалих немає.

За інформацією із прямого ефіру 5 каналу, станом на 20.50 (за київським часом) обвалився шпиль (бефруа).

 Фото: Ludovic Marin / AFP / Scanpix / LETA

Президент США Дональд Трамп висловив припущення, що "можливо, літаки для води" можуть бути використані для гасіння пожежі.

Французьке агентство з цивільної оборони та управління кризовими ситуаціями відхилило пропозицію президента Трампа про те, що літаючі танкери з водою можуть погасити вогонь.
"Застосування води з повітря на цьому типі будівлі може призвести до краху всієї структури разом з пожежниками, які в даний час роблять все можливе, щоб врятувати Нотр-Дам", - пише відомство.
"Вертоліт або літак, вага води і інтенсивність падіння на малій висоті можуть послабити структуру Нотр-Дам і призвести до побічних пошкоджень будівель поблизу".
Президент Франції Еммануель Макрон прокоментував пожежу в Соборі Паризької Богоматері. Свої почуття глава Франції висловив в соцмережі Facebook.
"Нотр-Дам де Парі у вогні. Емоція цілої нації. Є про що подумати для всіх католиків і для всіх французів. Як і всім нашим співвітчизникам, мені сьогодні сумно бачити, як ця частина нас горить", - написав Макрон.

Довідково. Перший камінь у фундамент король Людовик VII заклав 1163 року, але будівля лише здавалася цілком кам'яною.

Собор також називали Лісом, бо на виготовлення опорних балок пішло 13 000 дубів. У природі ці дерева зайняли б понад 14 гектарів.

Станом на 22.45 (за київським часом). Пожежники кажуть, що найближчі півгодини покажуть, чи вдасться справитись із пожежею...

 Фотографія: Бертран Гей / AFP / Getty Images - станом на 22.45 (за київським часом)

Заступник міністра внутрішніх справ Франції сказав, що вони не впевнені, що пожежу вдасться зупинити, повідомляє AFP.

Близько 23.00 паризькі церкви почали дзвонити в дзвони в знак солідарності із Нотр-Дам де Парі.

Ближче до півночі парижани, що зібралися біля палаючого собору, об'єдналися у молитві.
Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря прокоментував це у Facebook: 
"Зворушливий спів молитви "Ave Maria" ("Богородице Діво, радуйся")
Зворушливо, що співають молоді люди, молячись на колінах.
Собори душ відроджуються — відродиться і собор з каменю."

Читайте також:

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.