У Єгипті група археологів знайшла стародавній палац біля храму Рамзеса II

Група археологів з Нью-Йорка відкрила стародавній єгипетський палац на місті королівського храму. Це підтвердили в Міністерстві античності Єгипту. Віднайдена споруда примикає до храму Рамзеса II в древньому місті Абідос, де були поховані кілька інших єгипетських правителів.

Як повідомляє Newsweek, вчені віднайшли структуру під час розкопок на місці храму, пише видання "День".

 Фото: newsweek.com

Як розповів дослідник Самех Іскандер з Університету Нью-Йорка, команда знайшла кам’яну доріжку біля південно-західного входу. Вона привела дослідників до входу в іншу будівлю, прикрашену картушем – поміткою з ієрогліфів, яка вказує на приналежність монарху.

Як виявилося, знаки говорили про фараона Рамзеса II.

Археологи також відкопали наріжні камені храму, які були прикрашені такими ж королівськими символами. Ці написи, а також нещодавно відкриті склепіння допоможуть вчених краще зрозуміти роль соборів тих часів. Професор Джоан Флетчер з Університету Йорка сказала Newsweek, що знахідна не безпрецедентна.

Приміром, поховальний храм фараона Рамзес III у Луксорі теж був доповнений королівським палацом поруч.

Читайте також:

На дні Нілу знайшли легендарний корабель, описаний ще Геродотом

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.