АНОНС: Лекція "Греки замість бойків: історія з підкарпатського Коростенка"

Яким чином пов’язані греки-комуністи з Аттики та Пелопоннеса та бойки, виселені з Підкарпаття в Приазов’я? Що спонукало дітей сонячної Еллади будувати нове життя у спустошеному бескидському селі, загубленому на маргінесах геополітичного світоустрою після Другої Світової?

Чи прижилися греки у Польській Народній Республіці, чи повернулися додому, чи замислювалися над долями тих, чиї порожні будинки вони зайняли?

Про це та інше буде говоритися на лекції антрополога, к.і.н., старшого наукового співробітника Науково-дослідного інституту українознавства Юлії Буйських.

 

30 березня, субота, 14.00

Місце: Національний музей історії України (Київ, вул. Володмирська, 2, 4-й поверх)

Організатори: проекту "LIKБЕЗ. Уроки історії" та Національний музей історії України.

Вхід за музейним квитком вартістю 10 грн.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.