У США згорів музей рідкісних рукописів

26 березня в Музеї-бібліотеці рідкісних рукописів Карпелесів у Сент-Луїсі, штат Міссурі, США, спалахнула пожежа. Музей був одною з найбільших приватних збірок оригінальних рукописів у світі.

Щоб приборкати вогонь знадобилося 2 години 80-тьом пожежникам, повідомляє "Ройтерс".

Обійшлося без постраждалих, проте другий поверх 100-річної будівлі згорів повністю.

Фото: Крістіан Гуден

У коментарі "Асошіейтед Пресс" засновник музею Девід Карпелес повідомив, що остання виставка, яка експонувался в бібліотеці, була присвячена Кубинській революції, а інша стосувалася історії Сент-Луїса.

За його словами, директор музею Керрі Мандербак зміг ввійти в охоплену вогнем будівлю та винести всі рукописи, а пожежники допомогли евакуювати статуї та інші предмети.

Рукописи зосереджувалися переважно на першому поверсі, в той час, як вогонь виник на другому, цитує Керрі Мандербака видання "Тайм". Усі документи зберігалися в захисних кейсах або течках, а пожежна бригада намагалася не намочити їх під час ліквідації займання на першому поверсі.

ДОВІДКА:

Музей Карпелесів (Karpeles Manuscript Library Museum) є 13-ю філією в системі, створеній каліфорнійськими колекціонерами Девідом і Маршею Карпелесами в 1983 році. Сент-луїська філія відкрилася в 2015 році. Виставки по черзі мандрують між філіями.

Раніше фонди музею зберігали оригінал Біблії першодрукаря Йоганна Гутенберга, першу чернетку американського Біллю про права і лист від Христофора Колумба з описом берегів Америки.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!