У США згорів музей рідкісних рукописів

26 березня в Музеї-бібліотеці рідкісних рукописів Карпелесів у Сент-Луїсі, штат Міссурі, США, спалахнула пожежа. Музей був одною з найбільших приватних збірок оригінальних рукописів у світі.

Щоб приборкати вогонь знадобилося 2 години 80-тьом пожежникам, повідомляє "Ройтерс".

Обійшлося без постраждалих, проте другий поверх 100-річної будівлі згорів повністю.

Фото: Крістіан Гуден

У коментарі "Асошіейтед Пресс" засновник музею Девід Карпелес повідомив, що остання виставка, яка експонувался в бібліотеці, була присвячена Кубинській революції, а інша стосувалася історії Сент-Луїса.

За його словами, директор музею Керрі Мандербак зміг ввійти в охоплену вогнем будівлю та винести всі рукописи, а пожежники допомогли евакуювати статуї та інші предмети.

Рукописи зосереджувалися переважно на першому поверсі, в той час, як вогонь виник на другому, цитує Керрі Мандербака видання "Тайм". Усі документи зберігалися в захисних кейсах або течках, а пожежна бригада намагалася не намочити їх під час ліквідації займання на першому поверсі.

ДОВІДКА:

Музей Карпелесів (Karpeles Manuscript Library Museum) є 13-ю філією в системі, створеній каліфорнійськими колекціонерами Девідом і Маршею Карпелесами в 1983 році. Сент-луїська філія відкрилася в 2015 році. Виставки по черзі мандрують між філіями.

Раніше фонди музею зберігали оригінал Біблії першодрукаря Йоганна Гутенберга, першу чернетку американського Біллю про права і лист від Христофора Колумба з описом берегів Америки.

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.